گزارش ها

جنگ غزه پروژه به اصطلاح عادی سازی روابط با اسرائیل را دفن‌ کرد

 رئیس کمیته امور دفاع مجلس سنای پاکستان اشغالگری و ظلم اسرائیل را ریشه اصلی بحران فلسطین دانست و تاکید کرد: جنگ غزه پروژه به اصطلاح عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و هرگونه تلاش برای پیشبرد معامله قرن را دفن‌ کرد.

سناتور «مشاهد حسین سید» همزمان با هشتمین روز از عملیات «طوفان الاقصی» در سرزمین‌های اشغالی فلسطین طی مصاحبه با خبرنگار ایرنا در اسلام‌آباد اظهار داشت: طی سال‌های اخیر حامیان برقراری روابط با اسرائیل سعی‌ کردند حل بحران‌ها منطقه‌ای از جمله بحران معیشتی کشورها به ویژه پاکستان را در پایان دشمنی با اسرائیل و برقراری روابط با آن‌ جلوه دهند اما خوشبختانه امروز شاهد از بین رفتن این تفکر و شکست مجریان طرح معامله قرن هستیم.

وی افزود: عملیات فلسطینیان علیه اسرائیل دو پیام برای جهان از جمله پاکستان دارد، اول اینکه پروژه به اصطلاح عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل خوشبختانه دفن شد و نکته دیگر برجسته شدن ریشه اصلی بحران فلسطین که اشغالگری و ظلم مداوم اسرائیل منبع آن است.

این سیاستمدار مطرح پاکستان گفت: آنچه امروز در نوار غزه روی می دهد نتیجه تفکر بیهوده و برعکس صهیونیست‌ها است زیرا آنان خیال می کردند که با عادی سازی روابط و صلح با کشورهای عربی مساله فلسطین محو و اشغال اسرائیل بر فلسطین همیشگی خواهد بود.

وی گفت: طی سال‌های اخیر بارها زمزمه‌هایی مبنی بر امیدواری اسرائیل به پیوستن کشورهای بیشتر از جمله عربستان به طرح عادی سازی شنیده شد تا جایی که وزیرخارجه رژیم صهیونیستی مدعی شد پس از ریاض، دیگر کشورها نیز در صف برقراری روابط با اسرائیل قرار خواهند گرفت، اما امروز باید گفت که خبری از پیوستن به طرح عادی سازی نیست و حداقل هیچ کشوری وارد چنین فضایی نخواهد شد.

 

نماینده حزب مسلم لیگ نواز در مجلس سنای پاکستان تاکید کرد: افکار عمومی ملت‌های منطقه حامی قوی آزادی فلسطین و مخالفان اصلی عادی سازی روابط با اسرائیل هستند، چه در عربستان و یا در پاکستان، احساسات مردم همسو و حامی فلسطین است.

وی تاکید کرد: پاکستان مطابق با اندیشه‌های بنیانگذار فقید خود یعنی “محمدعلی جناح” که ۸۳ سال پیش اسرائیل را یک رژیم نامشروع و غاصب خواند، در کنار مردم فلسطین است و هیچ بحثی برای به رسمیت شناختن اسرائیل وجود ندارد.

سناتور مشاهد حسین افزود: پیوند قلبی مردم پاکستان با فلسطین و قدس شریف ناگسستنی است و ما در همه شرایط حامی آرمان‌های ملت فلسطین و حق مشروع آنان برای تشکیل یک کشور مستقل به پایتختی بیت المقدس خواهیم بود.

نیروهای مقاومت فلسطین از شنبه ۱۵ مهرماه برابر با ۷ اکتبر ۲۰۲۳ عملیات همه جانبه و بی‌نظیری با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند.

با آغاز عملیات و حملات نیروهای مقاومت فلسطین فقط در ۲۰ دقیقه، ۵ هزار راکت به سمت مواضع صهیونیست‌ها روانه شد و هم‌زمان با آن پاراگلایدرهای حماس بر فراز سرزمین‌های اشغالی به پرواز درآمدند تا آسمان برای اشغالگران ناامن‌تر از همیشه شود.

رژیم صهیونیستی که در میدان نبرد با مقاومت فلسطین غافلگیر و شکست مفتضحانه‌ای را طی چند روز گذشته متحمل شده با اقدامی غیرانسانی تمام گذرگاه‌های غزه را بسته تا مقاومت فلسطین را ناگزیر به توقف عملیات دلاورانه «طوفان الاقصی» کند.

بنا بر آخرین اعلام وزارت بهداشت فلسطین از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی در شنبه گذشته (۱۵ مهرماه) تاکنون در اثر بمباران های رژیم صهیونیستی یکهزار و ۹۰۰ غیرنظامی فلسطینی از جمله ۶۱۴ کودک و ۳۷۰ زن به شهادت رسیده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 − = دو