اخبار

حراج اطلاعات امنیتی رژیم صهیونیستی در فضای مجازی

یک رسانه صهیونیست اعلام کرد، تمامی اطلاعات دانشگاه امنیتی «تخینون» که چندی پیش توسط هکرها برداشته شده، در فضای مجازی به فروش گذاشته شده است.

 پایگاه اطلاع رسانی اسرائیل دیفنس که مسایل امنیتی و نظامی را پیگیری می‌کند، اعلام کرد، هکرها بعد از مخالفت مسئولین دانشگاه تخنیون برای پرداخت باج، تمامی اطلاعات این دانشگاه را به شکل بسته‌‌هایی در معرض فروش قرار داده‌اند.

براساس اطلاعیه این که این گروه هکری در کانال خود در تلگرام منتشر کرده است، اطلاعات مختلف به دست آمده از سرورهای دانشگاه تخنیون در معرض فروش قرار داده شده است.

براساس قیمت گذاری هکرها، بسته مهندسی هوایی 312 بیتکوین، مهندسی معماری 22 بیتکوین، داده‌های مرکز تحقیقات فضائی 109 بیتکوین و پژوهش‌ها و داد‌های مربوط به زیست شناسی 293 بیتکوین در معرض فروش قرار داده شده است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است، با توجه به اینکه مسئولین تخنیون حاضر به پرداخت باج به هکرها نشده اند، ماجرای این دانشگاه همچنان ادامه پیدا کرده است.

به نوشته اسرائیل دیفنس، سخنگوی این دانشگاه در بیانیه‌ای ضمن اذعان به سرقت اطلاعات از دانشگاه ادعا کرد هکرها با ایران در ارتباط است، اما چگونه تخنیون به این نتیجه رسید که آنها ایرانی هستند، گرچه این اقدامات در اسرائیل مسبوق به سابقه بوده و تخنیون اولین قربانی آن نیست.

در این بین هکرها طی چند روز گذشته اعلام کردند که اطلاعات به دست آمده از تخنیون را در اختیار دارند، به اعتقاد کارشناسان بر خلاف ادعای هکرها این یک اقدام انتقامجویانه صرف نیست، با توجه به هویت سیاست هکرها یا نحوه انجام تهاجم و اهداف آن، در واقع اقدامی است که افکار عمومی را هدف قرار داده و به شدت ویرانگر است.

چندی پیش بود که این دانشگاه مجبور شد به دلیل حمله هکری تمامی سرورهای خود را از مدار خارج کند، در حالی که مقادیر زیادی از داده‌های موجود در سرورهایش را از دست داده بود، با این وجود تخنیون حاضر به اطلاع رسانی دقیق در مورد میزان زیان‌های وارده نیست.

در این بین هکرها اعلام کرده‌اند که اطلاعاتی را از این دانشگاه در معرض فروش قرار داده و راه ارتباطی را از طریق یک مسنجر امن فراهم کرده اند، گرچه اعلام می‌کنند اینها صرفا مقدار کمی از اطلاعات به دست آمده است و در صورت ادامه سیاست‌های اسرائیل مقادیر بیشتری از این اطلاعات در معرض فروش قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 3 = دو