اخبار

درخواست فوری امارات از اسرائیل در سازمان ملل

درخواست فوری امارات از اسرائیل در سازمان ملل

ایرنا : امارات از رژیم صهیونیستی خواست تا فورا شهرک‌سازی‌ها را متوقف کند.

نماینده امارات متحده عربی در سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت که درباره اوضاع خاورمیانه و فلسطین برگزار شد، از رژیم صهیونیستی خواست که فورا شهرک‌سازی‌ها را در اراضی اشغالی فلسطین متوقف کند.

خبرگزاری وفا فلسطین گزارش داد، «خلیفه شاهین المرر» نماینده امارات متحده عربی در سازمان ملل متحد تاکید کرد که قدس اشغالی از جایگاه ویژه ای برخوردار است که هتک حرمت آن مجاز نیست.

وی نگرانی کشورش را از افزایش تجاوزها، تخریب و آوارگی فلسطینی‌ها که وضعیت را تشدید کرده است به طوری که تعداد قربانیان فلسطینی در سه ماهه اول سال جاری میلادی (۲۰۲۳) به بیش از تعداد کل قربانیان سال گذشته رسیده و خونین ترین سال از حدود دو دهه گذشته به شمار می‌رود، ابراز کرد.

نماینده امارات متحده عربی افزود: اگر (رژیم) اسرائیل به تقویت قدرت شهرک نشینان ادامه دهد، مصونیت قانونی آنها را فراهم کند و از آنها به عنوان ابزاری برای تصرف بیشتر سرزمین‌های اشغالی فلسطین استفاده کند، زنگ خطری برای مرحله بعد خواهد بود.

المرر همچنین گفت که ۷۰۰ هزار شهرک نشین در ۲۷۹ شهرک به طور غیرقانونی در سرزمین اشغالی فلسطین مستقر شدند.

وی همچنین بر لزوم حفظ راه حل دو دولتی تاکید کرد و گفت که این راه حل بیانگر دیدگاه وحدت رویه جامعه بین المللی و شورای امنیت برای پایان دادن به درگیری است و این راه حلی است که امارات جایگزینی برای آن نمی‌بیند.

نماینده امارات متحده عربی در پایان از رژیم صهیونیستی خواست فورا تمام فعالیت‌های شهرک سازی را متوقف کند و به مسئولیت‌های خود مطابق با قوانین بین المللی از جمله قوانین بشردوستانه بین المللی پایبند باشد.

پیش تر «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین روز سه‌شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره خاورمیانه و فلسطین گفت که زمان پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی فرا رسیده است.

«تور ونسلند» هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه نیز در نشست روز سه‌شنبه شورای امنیت با ابراز نگرانی جدی نسبت به تخریب و مصادره اموال متعلق به فلسطینیان، تاکید کرد: همه شهرک‌های اسرائیلی بر اساس قوانین بین‌المللی غیرقانونی و مانعی اساسی برای صلح هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 − چهار =