اخبار

درخواست ۲۰ سناتور آمریکایی برای مقابله با رژیم صهیونیستی در الحاق کرانه باختری

 ۲۰ نفر از اعضای دموکرات مجلس سنای آمریکا در رابطه با مسأله فلسطین در نامه‌ای از جو بایدن رئیس جمهوری این کشور خواستند از راهکار دو دولتی و تضمین امنیت طرفین فلسطینی و اسرائیلی و احترام به آنها حمایت کند.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، براساس این گزارش، اعضای مجلس سنای آمریکا همچنین بر ضرورت پایبندی به عدم الحاق هیچ بخشی از کرانه باختری، توقف روند کنونی شهرک سازی، نابودی شهرک‌های بدون مجوز و غیر قانونی در کرانه باختری و لغو قانونی اعلام نمودن برخی از آنها تاکید کردند.

این سناتورهای آمریکایی همچنین الزام رژیم صهیونیستی برای اجازه دادن به تشکیلات خودگردان فلسطین در توسعه مناطق نفوذ شهرهای فلسطینی و نقشه‌های آنها به منظور توسعه ساخت و ساز را امری ضروری دانسته تا از این طریق با بحران مسکن ناشی از افزایش جمعیت مقابله شود.

در میان امضای کنندگان این نامه افرادی چون کریس مرفی رئیس کمیته امور خاورمیانه کنگره، دیک دربین رئیس کمیته قضایی به عنوانی یکی از افراد شاخص حزب دموکرات، تیم کین نامزد سابق حزب دموکرات برای ریاست جمهوری، برنی ساندرز، الیزابت وارین و سناتورهای یهودی برایان شاتز و جان آسوف دیده می‌شوند.

راه حل «دو کشور برای دو ملت» بر تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی بر اساس مرزهای پیش از سال ۱۹۶۷ در کرانه غربی، نوار غزه و بیت المقدس شرقی در کنار رژیم نامشروع اسرائیل تاکید دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − 6 =