اخبار

دمشق: فرانسه و ابزارهای تروریستی آن در تحقق اهداف خود در سوریه شکست خورده‌اند

دمشق: فرانسه و ابزارهای تروریستی آن در تحقق اهداف خود در سوریه شکست خورده‌اند

وزارت امور خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که فرانسه و ابزارهای تروریستی آن در تحقق اهداف خود در سوریه شکست خورده‌اند و ما مواضع جدایی از دیپلماسی فرانسه پس از تصمیمات تاریخی اتخاذ شده در نشست سران کشورهای عربی را دنبال می‌کنیم.

وزارت امور خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: رویاهای کشور فرانسه برای بازگشت دوران استعماری و تسلط بر ملت‌ها امروز اعتباری ندارد و دیپلماسی فرانسوی باید مواضع جداشده از واقعیت‌ها را بازنگری کند.

به گزارش سانا، وزارت امور خارجه و مهاجران تاکید کرد: مواضع جدایی از دیپلماسی فرانسه پس از تصمیمات تاریخی اتخاذ شده در نشست سران کشورهای عربی در عربستان سعودی را دنبال می کنیم.فرانسه و ابزارهای تروریستی آن در تحقق اهداف خود در سوریه شکست خورده اند و باید به حقایق و تغییرات جاری در عرصه‌های منطقه ای و بین المللی اعتراف کنند.

بر اساس این بیانیه، رویای دیپلمات‌های بیمار فرانسه برای بازگشت دوران استعمار و سلطه ، امروز اعتباری ندارد.

این وزارت‌خانه تاکید کرد که دیپلماسی متخلف فرانسه باید مواضع خود را بازنگری کند؛ چراکه ملت‌ها در سراسر جهان آگاه هستند که دوران هژمونی و تسلط بر حقوق بدون بازگشت به پایان رسیده است.

سی و دومین نشست سران کشورهای عربی، روز جمعه 29 اردیبهشت در حالی در جده آغاز شد که امیدواری بسیاری برای بررسی و حل‌وفصل بحران‌ها و مشکلات پیچیده عربی و منطقه‌ای میان مشارکت‌کنندگان دیده می‌شد. بازگشت سوریه به اتحادیه عرب، روابط کشورهای عربی با همسایگان، بحران سودان و مسئله فلسطین در صدر دستور کار این نشست بود.

یکی از ویژگی مهم نشست سران عرب، بازگشت سوریه به اتحادیه عرب پس از دوازده سال و شرکت بشار اسد که محور آمریکایی صهیونیستی و متحدانش صدها میلیارد دلار برای سرنگونی دولت قانونی وی هزینه کردند ، بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 × = چهل