اخبار

دمشق: فهرست تروریسم آمریکا برای باج خواهی از کشورهاست

 

 وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله به سفارت کوبا در واشنگتن، تاکید کرد که فهرست «تروریسم» آمریکا برای باج‌خواهی و اخاذی از کشورهای دارای حاکمیت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

، وزارت امور خارجه و سوریه در این بیانیه اعلام کرد: سوریه حمله تروریستی چند روز گذشته با دو بمب به سفارت کوبا در آمریکا را به شدت محکوم می‌کند.

در این بیانیه آمده است: هدف قرار دادن نمایندگی‌های دیپلماتیک اقدامی غیرقانونی است و نقض جدی کنوانسیون‌ها، آداب و رسوم و قوانین بین‌المللی تلقی می‌شود.

این وزارتخانه در بیانیه خود تاکید کرد: سوریه خواستار حذف کوبا از فهرست جعلی کشورهای حامی تروریسم و برچیدن این فهرست شرم آور است.

وزارت خارجه سوریه در ادامه بیانیه خود آورده است: آمریکا از فهرست تروریسم خود برای باج خواهی آشکار از کشورهایی پایبند به حاکمیت‌شان و توجیه مداخله خود در امور داخلی سایر کشورها استفاده می‌کند.

این بیانیه پس از آن صادر شده است که برونو رودریگز در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) اعلام کرد که شامگاه ۲۴ سپتامبر (دوم مهر)، سفارت کوبا در واشنگتن با پرتاب دو کوکتل مولوتف هدف حمله تروریستی فردی قرار گرفته است.

این دیپلمات کوبایی تاکید کرد که در این حمله تروریستی هیچ آسیبی به کارکنان سفارت این کشور در آمریکا وارد نشده است.

رودریگز خاطر نشان کرد که این دومین حمله خشونت‌آمیز علیه مقر دیپلماتیک کوبا در واشنگتن از آوریل ۲۰۲۰ است؛ زمانی که یک فرد با تفنگ به سمت سفارت شلیک کرد.

وی افزود: گروه‌های ضد کوبایی به دلیل احساس مصونیت از مجازات به تروریسم متوسل می‌شوند، چیزی که کوبا بارها به مقامات آمریکایی درباره آن هشدار داده است.

پس از وقوع این حادثه ناگوار، برخی کشورها ضمن ابراز همبستگی با مردم کوبا، این حمله را محکوم کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ نُه = 10