اخبار

دیدار مشاور امنیت ملی کاخ سفید با مشاور امنیتی تل‌آویو

 «جِیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید شامگاه چهارشنبه با «ایال هولاتا» مشاور امنیتی نخست‌وزیر رژیم موقت صهیونیستی دیدار و رایزنی کرد.

سالیوان در صفحه توئیتر خود با اعلام این خبر، گفت این دیدار که با حضور «اوریت فرکاش هکوهین» وزیر علوم و فناوری رژیم صهیونیستی و تیم همراه برگزار شد، به‌منظور آغاز سلسله گفتگوهای راهبردی واشنگتن-تل‌آویو در حوزه فناوری بود.

وی در این توئیت نوشت: «ما برای حفاظت از زیست‌بوم فناوری و پیشرفت‌دادن فناوری‌ها برای رفع معضل‌هایی چون همه‌گیری‌ها، تغییرات آب‌وهوایی و ترویج هوش مصنوعی مسئولانه، همکاری می‌کنیم».

شبکه «العربیه» نیز گزارش داد که سالیوان و هولاتا در این دیدار درباره «راه‌های مقابله با تهدیدهای ایران و گروه‌های منطقه‌ای حامی آن» صحبت کرده‌اند.

پیش از این نیز «دیوید بارنیع» رئیس سازمان جاسوسی رژیم کودک‌کُش صهیونیستی در سفر به آمریکا، با مقام‌های آمریکایی از جمله روسای «سیا»، «اف‌بی‌آی»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، وزیر دفاع آمریکا و رئیس ستاد مشترک این کشور دیدار کرده بود.

دفتر نخست‌وزیری این رژیم نیز با صدور بیانیه‌ای درباره دیدارهای بارنیع در واشنگتن، گفت مسئله ایران یکی از موضوعات اصلی و محور گفتگوهای دوجانبه بود.

مقام‌های رژیم صهیونیستی در ماه‌های گذشته لفاظی‌های خود علیه ایران را افزایش داده‌اند؛ با وجود این، حتی تحلیلگران صهیونیست نیز اذعان کرده‌اند که این رژیم در وضعیتی نیست که بتواند اقدامی برای تغییر دادن برتری راهبردی تهران انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + شش =