اخبار

سازمان ملل: امیدواریم چین به ایفای نقش موثر درباره بحران اوکراین ادامه دهد

سازمان ملل: امیدواریم چین به ایفای نقش موثر درباره بحران اوکراین ادامه دهد

معاون سخنگوی سازمان ملل درباره نخستین تماس تلفنی روسای جمهور چین و اوکراین با استقبال تلویحی از آن، ابراز امیدواری کرد که چین به ایفای نقش موثر خود درباره بحران اوکراین ادامه دهد. 

فرحان حق معاون سخنگوی سازمان ملل روز چهارشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در خصوص تماس تلفنی روسای جمهور چین و اوکراین گفت: ما بدون شک ایفای نقش کشورهای مهم در سراسر جهان و اعضای شورای امنیت را برای حل این بحران میان روسیه و اوکراین تشویق می کنیم.

معاون سخنگوی سازمان ملل ادامه داد: امیدواریم چین به ایفای نقش موثر خود ادامه دهد.

فرحان حق درباره ارسال مهمات حاوی اورانیوم ضعیف شده به اوکراین از سوی انگلیس گفت: ما از کشورها می خواهیم که تلاش خود را برای جلوگیری از تشدید جنگ در اوکراین انجام دهند.

معاون سخنگوی سازمان ملل با این حال ادعا کرد که اطلاعات دسته اول در خصوص مهمات حاوی اورانیوم ضعیف شده در اوکراین در اختیار ندارد.

به گزارش ایرنا، پیش از این، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی به خبرنگاران در خصوص تماس تلفنی شی جین پینگ رییس جمهور چین با ولودیمیر زلنسکی گفت: ما از این تماس تلفنی استقبال می کنیم.

کربی افزود: ما فکر می‌کنیم مهم است که شی جین پینگ با نظر و دیدگاه اوکراین در خصوص این حمله غیرقانونی و بدون دلیل روسیه آشنا شود.

این مقام کاخ سفید ادامه داد: این تماس تلفنی یک امر خوب است. اما هنوز خیلی زود است که بگوییم این تماس به تلاش معنادار برای دستیابی به صلح یا طرح دیگری منجر خواهد شد.

شی جین پینگ رئیس جمهوری چین روز چهارشنبه در تماس تلفنی با ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی خود یادآوری که کشورش به تلاش برای برگزاری مذاکرات صلح و پایان دادن جنگ اوکراین ادامه خواهد داد و برای این منظور نماینده ویژه خود را به اوکراین می فرستد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− شش = 0