اخبار

سازمان ملل متحد: اخبار رسیده از رفح بسیار تلخ است

 هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در اظهاراتی با بیان اینکه اخبار رسیده از حملات رژیم صهیونیستی به شهر رفح واقع در جنوب غزه بسیار تلخ است، این حملات را محکوم کرد.

به گزارش بامداد سه‌شنبه ایرنا از الجزیره، جیمی مک گلدریک، گفت: اخبار رسیده از رفح بسیار تلخ است چرا که در این حملات ده‌ها نفر از جمله زنان و کودکانی که زنده زنده سوزانده شدند، کشته شده‌اند.

هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، افزود: فرار از مجازات نمی‌تواند ادامه یابد و ما خواستار حمایت از جان غیرنظامیان در غزه هستیم.

پیش از این «فرانچسکا آلبانیز» گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در اراضی اشغالی در اظهاراتی تاکید کرده بود که رژیم صهیونیستی در غزه مرتکب نسل‌کشی شده است.

آلبانیز گفت آنچه روز گذشته (یکشنبه) در رفح رخ داد، وحشتناک‌ترین اتفاق برای غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه بود.

به گزارش ایرنا، ارتش رژیم صهیونیستی نیمه شب گذشته (یکشنبه) با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رفح در جنوب نوار غزه دست کم ۴۱ فلسطینی از جمله زنان و کودکان را شهید و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کرد.

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی یکشنبه شب در بیانیه‌هایی جداگانه به کشتار ارتش رژیم صهیونیستی در شمال غرب شهر رفح واکنش نشان دادند و این جنایت را بی‌اعتنایی و اهانت آشکار به حکم اخیر دیوان بین المللی دادگستری مبنی بر لزوم توقف حملات به این شهر دانستند و دولت آمریکا و جو بایدن رئیس جمهور این کشور را به طور ویژه مسئول این جنایت اعلام کردند.

دیوان بین المللی دادگستری روز جمعه با ۱۳ رای موافق و ۲ رای مخالف حکم توقف فوری عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح را صادر کرد و بازگشایی گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خواستار شد.

این حکم دیوان بین المللی دادگستری با استقبال گسترده‌ای در سطح بین المللی همراه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش + = 11