اخبار

سردرگمی‌ صهیونیست‌ها؛ وزیرخارجه: قصد گسترش عملیات جنین را نداریم/ سخنگوی ارتش: داریم

سردرگمی‌ صهیونیست‌ها؛ وزیرخارجه: قصد گسترش عملیات جنین را نداریم/ سخنگوی ارتش: داریم

الی کوهن، وزیر خارجه رژیم اسرائیل مدعی شد که حملات نظامی این رژیم محدود به اردوگاه جنین خواهد بود و برنامه‌ای برای گسترش این حملات به سایر نقاط کرانه باختری وجود ندارد.

ساعتی پیش رسانه ای صهیونیستی گزارش دادند که احتمالا در صورت پیشرفت در نتایج حملات و یورش بامدادی، حمله مشابهی نیز به نابلس صورت گیرد. درحالیکه عملیات نظامیان رژیم صهیونیستی در شهر جنین کرانه باختری، از بامداد امروز آغاز شده و همچنان در جریان است، نهادهای امنیتی این رژیم نگران گشایش جبهه ای جدید در غزه هستند.

به گزارش وب سایت آروتز شوع، نهادهای امنیتی اسرائیل به گروه های حماس و جهاد اسلامی اطلاع داده که هدف این عملیات نیستند و از آنها خواسته اقدامی در برابر رژیم اسرائیل انجام ندهند.

همزمان گزارش هایی نیز از نگرانی مقامات امنیتی رژیم اسرائیل از شروع حملات موشکی از مبدأ غزه به سرزمین‌های اشغالی توسط رسانه های اسرائیلی منتشر شده است.

تناقضات صهیونیست‌ها در مورد جنین

علی رغم ادعای الی کوهن، دنیل هگری، سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرده این عملیات در شهر جنین متمرکز است اما امکان دارد به دیگر مناطق کرانه باختری نیز گسترش یابد.

وزیر خارجه رژیم اسرائیل در بخش دیگری از موضع گیری خود، همچنین ایران را به قاچاق سلاح به غزه و شبه جزیره سیناء از طریق سودان متهم کرد و گفت که اسرائیل سعی دارد با کشورهای عربی و اسلامی بر اساس توافق ابراهام، روابط خود را عادی سازی کند.

او با بیان اینکه تعداد سفارت خانه‌های خارجی در قدس اشغالی چهار عدد است و تل‌آویو به دنبال افزایش تعداد این سفارت خانه‌هاست، گفت که امیدوار است بعد از آتش بس در سودان، توافق عادی سازی روابط با خارطوم امضا شود.

او در مورد حمله ارتش اسرائیل به جنین نیز گفت که معتقد است که تشکیلات خودگردان از این حمله حمایت می‌کند؛ زیرا به گفته او، تشکیلات خودگردان فلسطین نمی‌خواهد «عناصر مسلح» زمام امور در جنین یا جاهای دیگر را به دست گیرند.

بامداد امروز دوشنبه ارتش رژیم اسرائیل از زمین و هوا حمله همه جانبه‌ای به اردوگاه جنین در کرانه باختری با هدف مقابله با گسترش روز افزون مقاومت در این منطقه آغاز کرد که از انتفاضه دوم تا به امروز سابقه نداشته است و تا این لحظه پنج نفر در این حمله به شهادت رسیده و ده‌ها تن دیگر نیز زخمی شده‌اند. گروه‌های مقاومت سرسختانه با این حمله به مقابله برخاسته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 5 = دو