اخبار

سناتور آمریکایی: اسرائیل در افکار عمومی جهان بازنده جنگ است

برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت آمریکا با بیان اینکه رژیم صهیونیستی حق دفاع از خود در برابر حماس را دارد اما نمی‌تواند علیه مردم فلسطین وارد جنگ شود، تاکید کرد: (رژیم) اسرائیل در افکار عمومی جهان در حال باختن این جنگ است.

 سندرز در گفت وگو با برنامه تلویزیونی «رو در رو با ملت»، گفت: نبرد (رژیم) اسرائیل با حماس به جنگ علیه مردم فلسطین تبدیل شده و شاهد هستیم که حملات ارتش اسرائیل آسیب‌های وحشتناکی را به حیات بشری وارد آورده است.

وی که به عنوان یکی از اعضای مستقل مجلس سنای آمریکا شناخته می‌شود با اشاره به افزایش وحشتناک تعداد کشته‌ها و آوارگان غیرنظامی فلسطینی، افزود: این یک فاجعه انسانی است و واشنگتن باید تمام فشارهای ممکن را بر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر (رژیم) اسرائیل وارد کند تا این رویکرد نظامی فاجعه‌بار را متوقف کند.

وی در ادامه با بیان اینکه به‌شدت مخالف ادامه کمک‌های آمریکا به رژیم صهیونیستی است، تاکید کرد: به عقیده من این غیرمسئولانه است که ایالات متحده به نتانیاهو ۱۰ میلیارد دلار دیگر برای ادامه این جنگ هولناک بدهد.

سندرز تصریح کرد: کنگره آمریکا باید این موضوع را برای نتانیاهو روشن کند که ما به سادگی به آنها یک چک سفید برای کشتن زنان و کودکان در فلسطین نمی‌دهیم.

به گزارش ایرنا، رژیم صهیونیستی با حمایت همه‌جانبه کشورهای غربی، کشتار گسترده‌ای را در نوار غزه و کرانه باختری علیه مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین به راه‌انداخته است. وزارت بهداشت غزه روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آمار شهدای غزه طی ۶۶ روز تجاوز نظامیان رژیم صهیونیستی به ۱۸ هزار و ۲۰۵ نفر رسیده است.

جمعه هفته پیش، قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل برای آتش‌بس بشردوستانه فوری در غزه به رای گذاشته شد که به‌دلیل مخالفت آمریکا به عنوان عضو دائم شورای امنیت وتو شد.

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشتر در سخنانی از تصمیم ایالات متحده آمریکا در شورای امنیت ابراز تاسف کرد و هشدار داد که دورنمای صلح در این باریکه تاریک است. وی به خبرنگاران گفت: ما در اتحادیه اروپا باید درباره نوعی درخواست برای سلسله وقفه‌های بشردوستانه توافق کنیم تا اوضاع انسانی در غزه کمتر وحشتناک به‌نظر برسد.

رژیم صهیونیستی درحالی به عملیات جنون‌آمیز نظامی علیه مردم فلسطین ادامه می‌دهد و ادعا می‌کند برنامه‌ای برای توقف جنگ ندارد که این مساله، به عقیده برخی از کارشناسان سیاسی می‌تواند تداوم حمایت واشنگتن و شرکای اروپایی تل‌آویو را تحت شعاع قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ دو = 9