اخبار, اسلاید شو

سوریه: حمله اسرائیل به فرودگاه حلب جنایت جنگی است

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد که حملات رژیم صهیونیستی به فرودگاه حلب یک جنایت جنگی است که جان غیرنظامیان را در معرض خطر قرار می‌دهد.
وزارت امور خارجه سوریه روز چهارشنبه اعلام کرد که حملات مکرر رژیم صهیونیستی به ویژه هدف قرار دادن سیستماتیک و عمدی مواضع غیرنظامی در سوریه جنایت جنگی به شمار می‌رود.

وزارت امور خارجه سوریه در واکنش به حمله هوایی اخیر رژیم صهیوینستی به حلب در صفحه توئیتر خود نوشت که اسرائیل بار دیگر با تشدید اقدامات خطرناک خود، صلح و امنیت منطقه را در معرض خطر قرار می‌دهد و امنیت هوانوردی غیرنظامی در سوریه و منطقه را تهدید می‌کند.

این وزارت خانه تاکید کرد که حملات مکرر اسرائیل به ویژه هدف قرار دادن سیستماتیک و عمدی مواضع غیر نظامی در سوریه بر اساس قوانین بین المللی، جنایت جنگی است و اسرائیل باید در قبال آن پاسخگو باشد.

بر اساس این بیانیه، سوریه از حق مشروع خود برای دفاع از سرزمین و ملتش با تمامی ابزارهای لازم و تضمین بازخواست مسئولان رژیم اشغالگر به دلیل ارتکاب این جنایت، استفاده خواهد کرد.حدود ساعت 20 سه شنبه شب به وقت محلی، دشمن صهیونیست فرودگاه بین‌المللی حلب را با چند موشک هدف حمله قرار داد. این حملات تلفات جانی نداشت و تنها خسارت مادی به بارآورده است.

یک منبع در وزارت دفاع سوریه هم در توضیح جزئیات این حمله گفت که ساعت 16: 20 دقیقه شامگاه سه شنبه به وقت محلی، چند موشک از سمت دریای مدینترانه شلیک شد و فرودگاه حلب هدف قرار گرفت. به گفته این منبع، این حمله باعث شد که فرودگاه حلب قابلیت استفاده نداشته باشد.

این در حالی است که پدافند هوایی سوریه نهم شهریور ماه جاری با چند موشک در آسمان شهر و استان دمشق مقابله کرد. این موشکها توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شلیک شدند که نقاطی را در دمشق هدف حمله قرار داد‌ند.

منابع خبری گفتند که پدافند هوایی سوریه با چهار موشک در جنوب دمشق مقابله کرده است. مقابله با موشک‌ها در نزدیکی جاده فرودگاه بین‌المللی دمشق، بزرگراه دمشق-درعا و اطراف شهر «الکسوه» واقع در جنوب استان دمشق صورت گرفت.

دولت سوریه بارها اعلام کرده است رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه‌ای و غربی آن از گروه‌های تکفیری تروریستی که با دولت سوریه می‌جنگند، حمایت می‌کنند. ارتش سوریه تاکنون بارها محموله‌های تسلیحاتی و مهمات ساخت فلسطین اشغالی را از گروه‌های تروریستی مستقر در سوریه کشف کرده است.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به صورت متناوب با نقض حریم هوایی لبنان یا از طریق بلندی‌های اشغالی جولان به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 1 = دو