اسلاید شو, مناسبت ها

نامه مجمع جهانی صلح اسلامی به آنتونیو گوترش در مورد حوادث غزه

مجمع جهانیصلح اسلامی با توجه به حوادث اخیر غزه و جنایات رژیم صهیونیستی نامه ای به دبیر کل سازمان ملل متحد ارسال کرده  متن نامه به شرح ذیل می باشد :

دبیرکل محترم سازمان ملل متحد

جناب آقای آنتونیو گوترش

 

عالی جناب

این روزها بار دیگر جهان شاهد  اتفاقاتی تلخی از جمله پایمال شدن ارزش‌های انسانی، آوارگی و مرگ انسان‌های بی‌گناه و غیر نظامی است. آنچه در غزه و سرزمین فلسطین در حال وقوع است، با هر توجیهى نقض بارز حقوق بشر و بشر دوستانه  و از مصادیق جنایات جنگی توسط رژیم اسرائیل می باشد.

بر همگان واضح است که  تداوم جنگ وکشته شدن هزاران غیر نظامی در حمله موشکى به بیمارستانی در غزه، جنایت وحشتناکى است که تاریخ بشریت هرگز این اقدام سیاه و تلخ را فراموش نخواهد کرد.

به باور مجمع جهانی صلح اسلامی، و 100 سازمان مردم نهاد ایرانی از جمله وظایف مهم سازمان ملل متحد، دفاع از حقوق بشر دوستان و صلح و امنیت برای همه ملت‌ها و جلوگیری از تهاجم رو گویان به سرزمین و تمامیت ارضی کشورها و مقابله با تمام رفتارهای ناقض حقوق مسلم زیست انسانی است.

در تمامی سال‌های پس از اشغالگری، مردم مظلوم فلسطین همه‌ راهها را برای توقف ادامه‌ این روند به کار بسته اند، اما همان طور که جنابعالی بر این امر واقف هستید، رژیم اسرائیل با نیرنگ، قلدری، خود برترپنداری و بی اعتنا به قطعنامه‌های سازمان ملل و همه موازین حقوق  بین الملل، با استقرار یک نظام آپارتاید، طی سال های  برای آزار و نقض حقوق بشر علیه مردم بی گناه فلسطین و غزه را همچنان ادامه داده است.

مجمع  جهانی صلح اسلامی و ائتلاف 100 سازمان بشردوستانه همراه به عنوان جمعی از سازمان های مردم نهاد(NGO’S) از جنابعالی درخواست می‌نماید با محکوم کردن فوری هر گونه اقدام خلاف حقوق بین الملل رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، تدابیر لازم را جهت جلوگیری از ادامه نقض فاحش حقوق بشر در فلسطین از جمله حقوق بشردوستانه بکار بندد و از ادامه  ارتکاب جنایات به ویژه جنایات جنگی و نسل کشی در فلسطین اشغالی و نوار غزه جلوگیری نماید.

ما گروه های مردم نهاد از شما تقاضا داریم از کشورهای عضو‌ سازمان ملل متحد بخواهید که از هر گونه همکاری و همراهی رژیم صهیونیستی که به مثابه همدستی در جنایات ارتکابی بوده و موجد مسئولیت بین المللی آنها خواهد بود، خودداری کنند.
دبیر کل محترم مجمع جهانی صلح اسلامی

دکترداود عامری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 + = سیزده