اسلاید شو, گزارش ها, گزارش ویژه

نشست تخصصی همبستگی دانشگاهیان ایران با خیزش دانشگاه‌های جهان علیه جنایات صهیونیست ها در غزه برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها نشست تخصصی «همبستگی دانشگاهیان ایران با خیزش دانشگاه‌های جهان علیه جنایات صهیونیست ها در غزه» در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در محل مجمع برگزار شد

در ابتدای این نشست دکتر کریم نجفی برزگر، دبیرکل مجمع اساتید اظهار داشت: جنایات صهیونیست ها از ۷۰ سال قبل در فلسطین و غزه وجود داشته است و در ماه های اخیر به اوج خودش رسیده است.وی افزود: بارها در مجامع بین المللی دیدیم اگر یک قصوری از کشوری اتفاق بیفتد، آنها ورود می‌کنند و به مجازات کشور خاطی می‌پردازند اما در مقابل جنایات فجیع رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه سکوت کرده و آن را نادیده می‌گیرند.نجفی برزگر خاطرنشان کرد: جنایاتی که در غزه اتفاق افتاد به گفته مقام معظم رهبری به قدری جنایات وحشتناکی بود که منجر به شورش کشورهای جهان شده است. در واقع این یک اقدام بزرگ بود هرچند که به کشته شدن هزاران انسان بی‌گناه انجامید، اما اگر ما میلیاردها دلار هم خرج می‌کردیم نمی‌توانستیم چهره واقعی رژیم صهیونیستی را به جهانیان نشان دهیم.

دبیرکل مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها اظهار کرد: عملیات طوفان الاقصی اندیشه و تفکر لیبرال دموکراسی غرب را در هم شکست. امروز دیدیم که در غرب که مهد آزادی بیان است و خود را اینگونه به جهانیان معرفی کرده است چگونه در مقابل اعتراض ساده دانشجویان و اساتید دانشگاه هایشان واکنش نشان داده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.نجفی برزگر تصریح کرد: مقام معظم رهبری در نامه ای که به جوانان اروپا و آمریکای شمالی در سال 1393 نوشتند، اذعان داشتند که اگر می‌خواهید اسلام را بشناسید به قرآن کریم و زندگی پیامبر (ص) روی بیاورید.وی ادامه داد: قطعا بیانات مقام معظم رهبری به عنوان شخصیت بزرگ جهان اسلام که حامی فلسطین و غزه است، احیای نفوس و احیای اندیشه ها است.وی در پایان گفت: دانشجویان باید با استفاده از جهاد تبیین همبستگی خودشان را با دانشگاه های مختلف نشان دهند و و به یکدیگر بپیوندند، چراکه امروز حرکت بزرگی در دنیای غرب اتفاق افتاده است و دنیا در یک چرخش تاریخی قرار گرفته است، بنابراین باید از این فرصت نهایت استفاده را برای نابودی اسرائیل به کار بگیریم.
در ادامه این نشست دکتر داود عامری دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی  ضمن قدردانی از برگزاری این نشست اظهار داشت: امروز جهان درحال تغییر باور‌ها، رویکردها و سیاست های جهانی است. همه ما می‌دانیم غربی ها و آمریکایی ها سال‌ها تلاش کرده اند تا صهیونیست‌ها را جای یهودیان معرفی کنند و از صهیونیست ها یک قوم مظلوم بسازند و ملت‌های بزرگ جهان به آنها بدهکار شوند، تا جایی که سرزمین فلسطین را در اختیار آنان قرار دهند.وی افزود: غربی ها در پرتو اندیشه لیبرال دموکراسی سعی کردند تا جهان را به سمت آمریکایی ها سوق دهند. آنها در تلاش اند تا شرق و آفریقا را از فرهنگ و هویت تهی کنند و فرهنگ آمریکایی را جایگزین آن کنند اما امروز جهان شاهد اتفاقات و حوادثی است که همه حوادث گذشته را مخدوش می‌کند؛ ماه هاست که رژیم غاصب صهیونیستی مردم غزه را زیر آتش بمباران قرار داده است.

عامری تصریح کرد: صهیونیست ها در تمام این سالها حذف آرمان فلسطین را در سر می‌پروراند و از ابتدا همه این کشتار ها در واقع برای نابودی غزه و حذف گروه‌های مبارز بود. این رژیم منحوس در مقابل همه قوانین بین المللی ایستاد و به آن‌ توجهی نکرد.دبیرکل مجمع جهانی صلح اظهار کرد: امروز‌ جهان به دلیل اینکه پرده تزویر و فریبکاری غرب بر افتاده است، دیگر به آنان اعتمادی ندارند و اندیشه غرب و غربگرایی مورد هجمه قرار گرفته و می‌بینیم که نزدیکترین اندیشه به اندیشه غربی ها مجبور به عقب نشینی شده اند.

عامری اذعان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره پرچمدار این نهضت های دانشجویی بوده است و امروز مهمترین وظیفه نزد دانشجویان و خیزش های دانشجویی این است که به مقابله با این رژیم غاصب بپردازند.

احمد دستمالچیان سفیر سابق ایران در لبنان در ادامه این نشست اظهار کرد: امروز صدای شکسته شدن نظام وحشی صهیونیست را می‌شنویم و اینها اثرات وعده صادقی است که خداوند متعال به بندگان خود داده است.وی افزود: با عملیات طوفان الاقصی تحول بسیار بزرگی رخ داده است که آن به چالش کشیده شدن نظام لیبرال دموکراسی غربی است .گرچه این عملیات هزینه های سنگینی را برای فلسطینیان در برداشت و خون های فراوانی در این مسیر ریخته شد اما چهره دروغین این نظام برای همه جهانیان نمایان شد و متوجه شدند که حق تعیین سرنوشت و حقوق بشر دروغی بیش نیست.

دستمالچیان تصریح کرد:عملیات طوفان الاقصی که از ارزش‌های انقلاب اسلامی الهام گرفته است، طوفانی را به پا کرد و به بیداری ملت ها انجامید و باعث شد تا امروز نظام لیبرال دموکراسی بر سر دوراهی سختی قرار بگیرد. این نظام باید از مواضع خود عقب نشینی کند چراکه هرچه بیشتر از خود خشونت نشان دهد بیشتر نابود می‌شود و این موضوع امر مبارکی است.سفیر سابق ایران در لبنان خاطر نشان کرد: امروز ثمره انقلاب اسلامی ایران به بار نشسته است و آن بیداری و هوشیاری ملت‌های غربی است. انقلاب اسلامی فطرت ها را بیدار کرد کما اینکه در صدر اسلام چنین اتفاقی رخ داد و امروز این مسئولیت سنگین و تاریخی بر دوش ما است.وی در پایان تاکید کرد: شیشه عمر رژیم‌ صهیونیستی بر بیداری ملتها و ایجاد جنبش های جهانی است، چرا که شیطان بزرگ یعنی اسرائیل همیشه می‌خواهد در تاریکی و جهالت عمر خود را بگذراند و با این بیداری روز به روز نابودتر می‌شود.

مصطفی مصلح زاده سفیر پیشین ایران در اردن در ادامه این نشست به ذکر تاریخچه ای از ورود اروپاییان به قاره آمریکا پرداخت و گفت: زمانیکه اروپاییان وارد قاره آمریکا شدند 48 قبیله از 52 قبلیه سرخپوست ها را قتل عام کردند، در آفریقا به برده کشی سیاه پوستان پرداختند و در آسیا هم دست جنایات فراوانی زدن که نمونه آن در جنگ جهانی اول و قتل عام حداقل 5 میلیون ایرانی بوده است.وی افزود: عملیات طوفان الاقصی چاشنی برای ایجاد یک رنسانس جدید در اروپا و آمریکا شده است، باید گفت جنبش هایی که در اروپا و آمریکا به وقوع پیوسته صرفا جنبش فلسطین گرایی نیست بلکه یک پارادایم در مقابل تمدن غربی است.مصلح زاده خاطر نشان کرد: دانشجویی که امروز پرچمدار جنبش در آمریکا و اروپا است، دانشجویی است که تمام اطلاعاتش را کانالیزه کرده اند بنابراین حس خفگی به دانشجویان آمریکایی دست می‌دهد و می‌خواهند به مقابله با این سیاست دروغین بپردازند.

مصطفی قادری نجات، استاد دانشگاه تربیت مدرس در ادامه این نشست اظهار کرد: تراژدی غزه نمره مردودی برای لیبرالیسم غربی بود. برای جامعه غربی، انسان اروپایی و سفید، یک شهروند و انسان به حساب می آید برای مثال ما دیدیم که برای کشته شدن چندین نفر در اوکراین چه نشست ها و بازتاب های خبری به راه انداخته شد اما برای جنایتی که در غزه رخ داده هیچ اقدامی از سوی سازمان های بین المللی صورت نگرفته است.قادری نجات ضمن ارائه اطلاعاتی در مورد کمک های تسلیحاتی آمریکاییان به رژیم صهیونیستی اظهار کرد: جنبش دانشجویی آمریکایی ها از گذشته تا کنون سه جنبش را در بر می‌گیرد

1- جنبش جنگ ویتنام، 2- جنبش اشغال وال استریت و 3- جنبش غزه، که این جنبش ها از سوابق درخشانی برخوردار است ،چراکه نسل جوان آمریکایی اراده تغییر دارد و این نسل قبول نمی‌کند که چنین جنایاتی رخ دهد.وی تصریح کرد: امروز جنبش دانشجویان آمریکایی مقامات این کشور را به بن بست رسانده است و ما می‌بینیم که آنها دست به دستگیری های فراوانی زده اند. خوشبختانه این جنبش تبدیل به یک جنبش جهانی شده است و نشان از آن دارد که جامعه دانشگاهی غرب به این آگاهی رسیده که نمی‌خواهد شهریه ای که پرداخت می‌کند، هزینه ماشین کشتار بی گناهان شود.قادری نجات در پایان گفت: بنابراین با استفاده از همین جنبش های دانشجویی می‌توان به جهانیان نشان داد که جنایاتی که در غزه رخ داده است بزرگترین جنایات رژیم صهیونیستی که طی این سال ها انجام داده است.

سعید واشقانی مسئول واحد بین الملل دفتر تحکیم وحدت اظهار کرد: بیش از ۷ ماه است که از عملیات طوفان الاقصی می‌گذرد در این ایام ۳۵ هزار زن و کودک و مرد به شهادت رسیده اند. در برابر این کشتار ما شاهد واکنش ها و موج‌های دانشجویی بوده ایم اما از تاریخ ۱۷ آوریل این موج از خیابان ها به سمت دانشگاه های کشورهای مختلف کشیده شد و همچنان هم ادامه دارد.وی افزود: تا قبل از عملیات طوفان الاقصی تا حدودی مسئله فلسطین به دست فراموشی سپرده شده بود و بسیاری از مردم غرب دارای این انگاره بودند که یهودیان مورد ظلم واقع شده اند اما بعد از عملیات طوفان الاقصی این مسئله تغییر پیدا کرد.

علیرضا امینی پژوهشگر حوزه امنیت بین الملل در این نشست اظهار کرد: امروز خانه امن و هیمنه رژیم صهیونیستی از بین رفته است و آن ارتشی که سالها دم از قدرت آن می‌زد بر همگان ثابت شد که ارتش پوشالی بیش نیست.وی افزود: جنبش های دانشجویی در آمریکا می‌خواهند که هیچ کمکی به رژیم صهیونیستی در مقابل کشتاری که علیه مردم مظلوم غزه به راه انداخته است، نشود و می‌خواهند که این نسل کشی پایان یابد.وی در پایان گفت: ما امروز با یک انقلاب اجتماعی -امنیتی و فروپاشی هژمونی آمریکاییان روبرو هستیم.

حجت الاسلام مصطفی رنجبر شیرازی رئیس هیأت امنا جمعیت صلح و گفت‌وگوی ادیان و مذاهب در پایان این نشست اظهار کرد: همه ما باید بدانیم که یهودیان متکبر و فاسد هستند و سلامت بشریت را مورد هجمه قرار داده اند.وی افزود: هر انسان آزاده ای وقتی ظلم می‌بیند در مقابل آن ایستادگی می‌کند. خدا در قران کریم می‌فرماید: اگر دیدی ظالم به ظلم خود ادامه می‌دهد این علامت نشان از پایان آن دارد و باید گفت پایان رژیم صهیونیستی نزدیک است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 1 = نُه