اخبار

نگرانی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از نفوذ منطقه‌ای ایران

شبکه تلویزیونی صهیونیستی «آی۲۴نیوز»، «یوآف گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز دوشنبه به صورت تلفنی با «بوریس پیستوریوس» وزیر دفاع آلمان گفت‌وگو کرد.

در حالی که رژیم صهیونیستی بزرگترین عامل بی ثباتی و جنگ افروزی در منطقه است، گالانت در این گفت‌وگوی تلفنی با ابراز نگرانی ضمنی از نفوذ منطقه ای ایران و در عین حال دنبال کردن سیاست کهنه ایران هراسی، مدعی شد که تهران برای به زعم او “بی ثبات کردن منطقه تلاش می کند”.

گالانت در همین راستا خواستار حمایت برلین از تل‌آویو شد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی این ادعا را درحالی مطرح کرد که جمهوری اسلامی ایران همواره بر همگرایی با کشورهای منطقه برای تقویت ثبات و امنیت جمعی تاکید کرده و گام های بلندی نیز بویژه در دو سال گذشته در این زمینه برداشته است؛ امری که خشم مقامات رژیم صهیونیستی و نگرانی آنها را از تشدید انزوای این رژیم در منطقه به همراه داشته و سران صهیونیست را بر آن داشته است تا به ادامه تکرار سناریوی نخ نمای ایران هراسی دست بزنند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه گفت وگوی تلفنی خود با پیستوریوس از آلمان به خاطر خرید سامانه پدافند موشکی «آرو۳» تقدیر و این اقدام برلین را عامل تقویت روابط امنیتی و اقتصادی بین دو طرف ارزیابی کرد.

سامانه «آرو۳» محصول مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی است و قرار است تا سال ۲۰۲۵ آماده بهره‌برداری شود.

به گزارش ایرنا، با توجه به نقش آلمان در تجهیز اوکراین در جنگ با روسیه، فروش سامانه موشکی به برلین، می تواند روابط تل آویو و مسکو را نیز بیش از پیش تیره کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت + 5 =