اخبار

گروه فلسطینی: قطعنامه شورای امنیت درباره غزه نیازمند ضمانت‌های اجرایی است

 جنبش جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در بیانیه‌ای در واکنش به تصویب پیش‌نویس قطعنامه آتش‌بس در غزه اعلام کرد که این قطعنامه نیازمند ضمانت‌های اجرایی است.

به گزارش بامداد سه‌شنبه ایرنا از خبرگزاری سما فلسطین، در بیانیه جنبش جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، آمده است: تصویب قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای آتش‌بس در غزه از سوی شورای امنیت نیازمند ضمانت‌های اجرایی است تا منجر به توقف دائمی تجاوز و خروج کامل صهیونیست‌ها از نوار غزه شود.

این گروه فلسطینی افزوده است: جملات کلی و عباراتی مبهم در متن قطعنامه وجود دارد که باید به تفصیل توضیح داده شود تا به هیچ بهانه‌ای به رژیم اشغالگر فرصت داده نشود که تجاوز نظامی خود را از سر بگیرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: موضع خصمانه آمریکا در قبال مردم ما و درگیر شدن در جنگ ویرانگر صهیونیست‌ها در نوار غزه، هر حرکت طرف آمریکایی را مشکوک می‌کند و باید مراقب آن بود.

جنبش جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در این بیانیه می‌افزاید: توقف دائمی تجاوزها، عقب نشینی همه جانبه رژیم صهیونیستی از نوار غزه، بازگشت همه آوارگان به مناطقی که از آنجا آواره شده‌اند، بازسازی، شکستن محاصره و امداد رسانی به مردم ما بدون هیچ قید و شرط از سوی رژیم اشغالگر، موضع قاطع فلسطین است که بر اجرای آن اصرار دارد و غیر آن را نخواهد پذیرفت.

به گزارش ایرنا، یک قطعنامه برای تصویب در شورای امنیت به ۹ رای از آرای ۱۵ عضو این شورا بدون مخالفت یا وتوی اعضای دائم آن شامل آمریکا، روسیه، انگلیس، چین و فرانسه نیاز دارد که قطعنامه پیشنهادی آمریکا بدون هیچ مخالفت و وتویی در نشست روز دوشنبه به وقت محلی این شورا (۱۰ ژوئن ۲۰۲۴ برابر با ۲۱ خرداد ۱۴۰۳) تصویب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 2 = هشت