اسلاید شو, بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت عید سعید فطر

ماه رمضان، ماه نزول قرآن، ماه ضیافت، عبادت و ذکر خدا و ماه استقامت، همزیستی و کسب ارزشهای معنوی به پایان رسید. عید فطر هدیه ای الهی به مومنانی است که پس از یک ماه روزه داری، عبادت خالصانه و تحمل گرسنگی و تشنگی به غبار روبی خانه دل پرداخته و اخلاص و ایمان را جایگزین پلیدی ها در دل و جان خود ساخته اند.

“مجمع جهانی صلح اسلامی” به عنوان یک نهاد مردم نهاد در زمینه برقراری «صلح عادلانه» در جهان، ضمن تبریک عید سعید فطر به امت اسلامی و مردم مسلمان ایران، با تأکید بر این که اسلام دین صلح، رحمت و عدالت است؛ بر وحدت مسلمانان، حفظ کرامت انسانها در سراسر عالم، نفی هر گونه ظلم، بی عدالتی و نسل کشی تأکید داشته و مسلمانان به ویژه نخبگان و اندیشمندان مسلمان را بهره گیری از مبانی معنوی و اصیل اسلامی و ضرورت هوشیاری در برابر توطئه و اختلاف افکنی های دشمنان دعوت می کند.

عید فطر یکی از مشترکات اعتقادی همه فرقه های اسلامی است که باید با تمسک به آن ارزش های معنوی آن، امت اسلامی به هم نزدیکتر شوند و آن را وسیله ای برای ارتقای صلح عادلانه در جهان و از بین بردن اختلافات بین خود قرار دهند.

این مجمع معتقد است: همانگونه که امت اسلامی در ماه رمضان، عاشقانه و خالصانه به وظیفه خویش عمل کردند و با اطاعت از دستورات خداوند متعال، ضمیر باطن و روح و جان خود را از هر گونه آلودگی  پاک نمودند؛ امروز نیز با الهام گرفتن از مبانی صحیح اسلامی، دست در دست یکدیگر، متحد و یکصدا به سوی ساختن جهانی ایمن و عاری از بی عدالتی و ظلم و ستم گام بردارند.

مجمع جهانی صلح اسلامی

21 فروردین ماه 1403

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 8 = یک